Puzzle dla dorosłych – zestawy ekstremalnie trudnie

Puzzle dla dorosłych mocno odróżniają się od tych przeznaczonych dla dzieci. Przede wszystkim zupełnie inny jest w tym wypadku stopień trudności. Pełnoletni miłośnicy tej rozrywki często sięgają po zestawy przedstawiające jeziora i śnieżne szczyty, w których wiele elementów jest do siebie uderzająco podobnych.

Co to są puzzle dla dorosłych?

Puzzle dla dorosłych to wszystkie układanki, które wymagają większej koncentracji i wytrwałości podczas układania. Przede wszystkim zazwyczaj mają one o wiele więcej elementów. Ich ilość często przekracza tysiąc.

Od razu więc widać, że są to pudełka, których zawartości nie da się ułożyć przy jednym posiedzeniu. Stworzenie obrazka z części układanki wymaga planowania oraz metodycznego podejścia.

Te puzzle często są układane na specjalnej podkładce, aby w razie czego można je było przenieść do innej części mieszkania.

To co wyróżnia puzzle dla dorosłych to też same wzory. Zazwyczaj przepięknie wyglądają po złożeniu. Poszczególne elementy jednak różnią się od siebie nieznacznie.

To dodatkowe wyzwanie podczas układania. Podczas poszukiwań pasującej części, niejednokrotnie musimy sprawdzić dziesiątki elementów, które mają mocno do siebie zbliżony kolor błękitu.

Puzzle dla dorosłych – przykładowe zestawy

Puzzle dla dorosłych to niezwykle szeroka gama układanek. Wliczające się w nią zestawy można by wymieniać w nieskończoność. My jednak skupimy się na kilku przykładowych typach:

  1. Pejzaże. Ośnieżone alpejskie szczyty, wydmy Sahary, kaszubskie jeziora i lasy. Piękne widoki, które jednak posiadają bardzo dużo elementów w tych samych albo bardzo mocno do siebie zbliżonych kolorach.
  2. Obrazy znanych twórców. Z jednej strony Mona Lisa nie jest szczególnie trudna do złożenia. Abstrakcyjne obrazy Climta mogą jednak już sprawić wiele trudności nawet zaprawionym w bojach miłośnikom tej rozrywki.
  3. Puzzle o charakterze erotycznym. Dla wielu osób może to być spore zaskoczenie, ale na rynku funkcjonują również puzzle przedstawiające fotograficzne akty. Zazwyczaj nie są tak trudne jak pejzaże, ale dzieci nie powinny mieć z nimi kontaktu z zupełnie innego powodu.