Najciekawsze puzzle dla dorosłych – 12 propozycji, z których ułożymy zachwycające obrazy

Układanie puzzli to zajęcie, które nie ma ograniczeń wiekowych. Wystarczy wybrać egzemplarz odpowiadający naszemu poziomowi zaawansowania, aby przystąpić do odtwarzania niesamowitych obrazów. Odwiedzając sklep, możemy znaleźć warianty pozwalające ułożyć krajobrazy, zwierzęta czy odtworzyć najsłynniejsze dzieła sztuki. Jeśli nie możemy się zdecydować, nic nie szkodzi. Poniżej podpowiadamy, które Puzzle dla dorosłych (tania książka) warto wybrać. 

Trefl – kultowe puzzle dla dorosłych 

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy zabawę, czy też na układaniu puzzli zjedliśmy zęby, katalog Trefl oferuje puzzle dla dorosłych dla każdego. Od prostych układanek składających się z 500 elementów, aż po te najbardziej skomplikowane zawierające nawet 6000 puzzli. Co możemy ułożyć, wybierając puzzle Trefl? Oto najciekawsze modele:

– Dubaj nocą (1000 elementów)

– Uroczy Central Park, Nowy Jork (1500 elementów)

– Przyjaciele – Najlepsze momenty (1000 elementów)

– “Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha (1000 elementów)

– Mapa Ziemi z 1630 roku (2000 elementów) 

– Żaglowiec na tle Chicago (500 elementów) 

Puzzle drewniane dla dorosłych

Prawdziwym hitem są puzzle drewniane dla dorosłych. Jak sama nazwa wskazuje, elementy układanki wykonane są z drewna i dają niepowtarzalną okazję do utworzenia zachwycających obrazów. Wariantów oraz obrazów do ułożenia jest w tym przypadku wcale nie mniej, niż w ofercie tradycyjnych puzzli. Drewniane puzzle są świetną alternatywą, której powinni spróbować wszyscy pasjonaci układanek. 

Puzzle 3D i 4D do układania niezwykłych konstrukcji 

Ciekawymi wariantami są również puzzle 3D oraz 4D. Modele te pozwalają tworzyć przestrzenne konstrukcje jak, chociażby repliki słynnych budynków czy pojazdów. Wśród propozycji godnych polecenia znajdują się modele:

-Żaglowiec HMS Victory 

– puzzle 3D National Geo – Zamek Neuschwanstain

– puzzle ravensburger 3D Wieża Eiffla

–  Big Ben

– katedra Notre Dame 

– Titanic 

Puzzle – dlaczego warto je układać? 

Układanie puzzli jest nie tylko świetną zabawą, ale także sposobem na rozwijanie wyobraźni, umiejętności manualnych czy, najzwyczajniej w świecie, stanowi doskonały trening umysłu. Wybierając puzzle dla dorosłych, jesteśmy w stanie zafundować sobie kreatywną rozrywkę na wiele godzin, która w dodatku nie kosztuje dużo. Tanie puzzle znaleźć możemy m.in. w księgarni online.